香港新浪網 MySinaBlog
何伯 | 16th Jun 2011, 9:54 PM | 軟件頪, 互聯網類, 手機 | (50 Reads)

我平常比較多用Format Factory做手機/MP4影片轉換, 最近發現"快樂影音轉換器"都幾好用, 大家不防一試

http://www.3dprotect.com/software-kle.html

Picture


何伯 | 4th May 2011, 6:05 PM | 互聯網類 | (1201 Reads)
  1. Neo Upload - http://www.neoupload.com 一個file最大無限制 
  2. U Got File - http://ugotfile.com 一個file最大5GB 
  3. Turbo Bit - http://turbobit.net 一個file最大4GB
  4. Extabit - http://extabit.com 一個file最大2GB
  5. Hotfile - http://hotfile.com 一個file最大2GB 
  6. Deposit Files - http://depositfiles.com/ 一個file最大2GB
  7. Putshare - http://www.putshare.com 一個file最大2GB
  8. Upload Box - http://uploadbox.com 一個file最大2GB
  9. Letitbit - http://letibit.net 一個file最大2GB
  10. Uploading - http://uploading.com 一個file最大1GB
  11. Easy Share - http://www.easy-share.com 一個file最大1GB
  12. Filesonic - http://www.filesonic.com 一個file最大1GB
  13. Turboupload - http://www.turboupload.com 一個file最大500MB
  14. Netload - http://netload.in 一個file最大400MB
  15. Filefactory - http://www.filefactory.com 一個file最大400MB
  16. Oron - http://oron.com 一個file最大400MB
  17. Sharebase - http://www.sharebase.to 一個file最大300MB
  18. Crazy Upload - http://www.crazyupload.com 一個file最大300MB
  19. Giga Size - http://www.gigasize.com 一個file最大300MB
  20. Kewlshare - http://kewlshare.com 一個file最大200MB
  21. Sharecash - http://sharecash.org 一個file最大200MB 
  22. Ziddu - http://www.ziddu.com 一個file最大200MB
  23. Upload Jockey - http://www.uploadjockey.com 一個file最大200MB
  24. Xun6 - http://www.xun6.com 一個file最大100MB
  25. Netgull - http://www.netgull.com 一個file最大100MB
  26. Miss Upload - http://www.missupload.com 一個file最大100MB

何伯 | 27th Oct 2010, 5:47 PM | 軟件頪, 互聯網類 | (5962 Reads)

如何下載土豆視頻?

好簡單, 到以下網址

http://www.flvcd.com/

copy 土豆視頻的link 入方格內, Click Go, 再另存新檔.

Download返來的file是m4v format.


何伯 | 23rd Aug 2010, 6:31 PM | 手機 | (839 Reads)

出左iPhone 4, 當然要買個case, 特別iPhone4有接受問題, 我試過真係會drop兩格, 個網上好多選擇, 花多眼亂, 如果係你會選那種, 比的意見呀?

 

Sleeve Case For Apple iPhone, iPhone 3G, iPhone 3G S, iPhone 4

何伯 | 23rd Aug 2010, 5:26 PM | 手機 | (52 Reads)
終於係Smartone出左iPhone4啦, 用後感覺幾好, 用多一兩個星期睇下點先

何伯 | 19th Jul 2010, 9:51 PM | 互聯網類 | (62 Reads)

我不經不覺已寫了好幾年BLOG, 但一直都是用SINA或YAHOO, 但感覺上都是喜歡用SINA多的, 因INTERFACE比較易用和多元化.

但最近情況有點改變....

 (閱讀全文)

何伯 | 16th Jul 2010, 10:50 PM | 互聯網類 | (42 Reads)
Google於六月公佈將會提供新的搜尋資料方法叫"Google Caffeine",究竟此"Google Caffeine"和舊有方法有何不同?
看看Google提借的圖可以看出....
Picture
Google解釋推出新的索引資料架構是因為網際資料成長極快,此新"Google Caffeine"架構使用家能夠尋找到最新的相關資料。

新舊架構有以下不同地方:

Google的舊架構以layer堆疊起來,每個layer的更新頻率不同,有快有慢,因此在抓取到資料到讓使用者搜尋,中間就會有顯著的Delay。

而新的Caffeine,把資料段切得更小,因此在新增與更新的效率上就會提升很多,因此使用者可以搜尋到更新的資料。

使用Google Caffeine可以大大縮短index的時間。

我想Google Caffeine的推出將會對SEO做成不小的衝擊。Internet Marketing公司將會有一輪工作或商機呢!
Magazines.com, Inc.

何伯 | 16th Jul 2010, 3:33 PM | 硬件類, 手機 | (803 Reads)

在網上有人做了個iPhone 4和Samsung Galaxy S的比較,感覺上iPhone 4比較Slim的、型的,你又點睇?

eSportsonline - Discount Team Gear for Every Sport + Free Shipping

何伯 | 15th Jul 2010, 10:21 AM | 手機 | (124 Reads)

Samsung正式推出部Galaxy S,昨日見朋友買左,就立刻借來試玩下。
這部Galaxy S係用Android OS配1 GHz CPU,我未用過Android,但這部給我的感係超流暢,反應比我部iPhone 3Gs更快.
我更喜歡係佢的4吋Super AMOLED大螢幕,用佢睇相同電影都好靚.
用佢試過拍高清片,一樣好掂,真估唔到!
其他功能未玩,但已使我有的想『鍾』佢呀!

Picture

SafetyWeb


何伯 | 14th Jul 2010, 5:49 PM | 軟件頪 | (543 Reads)

我部電腦時不時就會好慢,無法啦因為工作關係時常都要試新software,又要寫程式同網頁,過得一排我都會同部電腦大清潔,好過好多cleaner程式,有免費有比錢的,效果都ok.

在網上找到一個唔錯的Software,條link係下面


Previous Next